BEYOĞLUNDA-BÖCEK-İLAÇLAMA-YAPAN-SERVİSLER

BEYOĞLU İLÇESİNDE BÖCEK İLAÇLAMA YAPAN BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ ÇALIŞANLARI VE BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ PERSONELİ BEYOĞLUNDA HAFTANIN YEDİ GÜNÜ İSTANBUL BEYOĞLU İLÇESİNİN TÜM SEMT VE MAHALLELERİNDE AYRICA BEYOĞLU İLÇESİ CİVARINDA VE BEYOĞLU İLÇESİNİN VE BEYOĞLU BÖLGESİNİN YAKININDA SENENİN 365 GÜNÜ KOKUSUZ İLAÇLAMA , KOKULU İLAÇLAMA VE JEL İLAÇLAMA HİZMETİ SUNUYOR…

0212 529 8760 / 0545 354 0 367 BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA MÜŞTERİ HİZMETLERİ

BEYOĞLU İLAÇLAMA ELEMANLARI BEYOĞLU İLÇESİNDE BÖCEK İLAÇLAMA YAPTIRMAK İSTEYENLER İÇİN HAFTANIN YEDİ GÜNÜ ÇALIŞIYOR , BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ BEYOĞLU İLÇESİNDE VE BEYOĞLU YAKINLARINDA İTİNA İLE TERTEMİZ İLAÇLAMA YAPMAKTADIR , BEYOĞLU İSTANBUL ‘UN KALBİNİN ATTIĞI BİR SEMT OLUP 24 SAAT CANLIDIR , BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA ELEMANLARI KISA SÜRE İÇİNDE SİZLERİ MEKANINIZDA BULUNAN  BÖCEK VE HAŞERELERDEN KURTARIR , EN ÖNEMLİSİ İLAÇLAMA ELEMANI SİZİ DEĞİL SADECE BÖCEKLERİ ZEHİRLER….

0212 529 8760 / 0545 354 0 367 BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA MÜŞTERİ HİZMETLERİ

BÖCEK İLAÇLAMA GERÇEKTEN UZMANLIK VE TECRÜBE İSTEYEN BİR İŞTİR HER EVDE HER İLAÇ KULLANILMADIĞI GİBİ HER BÖCEK İÇİNDE AYNI İLAÇ KULLANILMAZ , BÖCEK İLAÇLARI VE BÖCEKLER HAKKINDA BİLGİSİ OLMAYAN BİR ELEMANIN YAPACAĞI İLAÇLAMADAN FAYDA DEĞİL ZARAR GELEBİLİR…..!

BİZ İLAÇLAMA İŞİNİ CİDDİYE ALIYORUZ , VE İŞİNİ SEVEN KİŞİLERDEN OLUŞAN BİR KADROMUZ VAR MECBUR OLDUĞUMUZ İÇİN DEĞİL BU İŞTE İYİ OLDUĞUMUZ İÇİNDE DEĞİL BU İŞİ GERÇEKTEN SEVDİĞİMİZ İÇİN YAPIYORUZ…PEKİ NASIL İLAÇLAMA YAPIYORUZ..? …İLAÇLAMA YAPILACAK ALANIN ANALİZİNİ YAPIYORUZ VE KOKUSUZ , LEKE VE İZ YAPMAYAN DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ ONAYLI İLAÇLARLA İLAÇLAMA YAPIYORUZ….

BEYOĞLU BÖLGESİNDE EV , BOŞ EV , DAİRE , DUBLEKS DAİRE , APARTMAN, BİNA , DEPO , ÇATI , KÖMÜRLÜK , İŞ YERİ , OFİS , BÜRO , MAĞAZA , LOKANTA , SİNEMA , TİYATRO , OTEL , MARKET , OKUL , OKUL SERVİSİ , GIDA ŞİRKETİ , YEMEK FİRMASI , HASTAHANE , SAĞLIK OCAĞI , ECZANE GİBİ ALANLARI ARZU ETTİĞİNİZ TAKDİRDE MÜMKÜN OLAN EN UCUZ İLAÇLAMA FİYATLARI İLE İLAÇLIYORUZ.. BEYOĞLU ÇEVRESİNDE EN ÇOK BÖCEK , HAMAM BÖCEĞİ , ALMAN HAMAM BÖCEĞİ , AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ , KALORİFER BÖCEĞİ , KARINCA  KENE , HAŞERE , KAKALAK , FARE , FINDIK FARESİ VE SU SİNEĞİ GİBİ YÜRÜYEN VE UÇAN BÖCEK VE HAŞERELERE KARŞI MÜMKÜN OLAN EN İYİ İLAÇLAMA SERVİSİ HİZMETİNİ SUNUYORUZ ,  SİZDE BEYOĞLUNDA BULUNAN DİĞER MÜŞTERİLERİMİZ GİBİ BİZİ SEÇİN , EN KISA SÜREDE BÖCEKLERDEN KURTULUN , BÖCEK İLAÇLAMA SERVİSİ ARADIĞINIZ İLÇE BEYOĞLU İSE ACİL İLAÇLAMA GEREKEN DURUMLARDA MÜMKÜN OLAN EN KISA ZAMAN ZARFINDA YANINIZDAYIZ .

İSTANBUL AVRUPA YAKASINDA YER ALAN BEYOĞLU CİVARINDA VE YAKINLARINDA GENELLİKLE BEYOĞLU ARAŞTIRMA HASTANESİ , BEYOĞLU BELEDİYESİ , BEYOĞLU DEVLET HASTAHANESİ , BEYOĞLU EVLENDİRME DAİRESİ , BEYOĞLU GÖZ HASTANESİ , BEYOĞLU HAYAL KAHVESİ , BEYOĞLU İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ , BEYOĞLU JOLLY JOKER , BEYOĞLU KAYMAKAMLIĞI , BEYOĞLU LİSESİ , BEYOĞLU MÜFTÜLÜĞÜ , BEYOĞLU NİKAH DAİRESİ , BEYOĞLU ODAKULE , BEYOĞLU ÖĞRETMENEVİ , BEYOĞLU PTT ,  BEYOĞLU SGK MÜDÜRLÜĞÜ , BEYOĞLU TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ , BEYOĞLU İSMEK ÜCRETSİZ KURSLAR , BEYOĞLU VERGİ DAİRESİ , BEYOĞLU YÜZME HAVUZU VE BEYOĞLU ZİRAAT BANKASI YAKINLARINDA İLAÇLAMA YAPTIK. BEYOĞLU CİVARINDA VEYA YAKININDA OTURUYORSANIZ VE EN KISA ZAMANDA BÖCEK VE HAŞERELERDEN KURTULMAK İSTİYORSANIZ LÜTFEN BİZİ İLAÇLAMADAN BİR GÜN ÖNCE ARAYIN VE RANDEVU ALIN….

0212 529 8760 / 0545 354 0 367 BEYOĞLU BÖCEK İLAÇLAMA MÜŞTERİ HİZMETLERİ

BEYOĞLU TARİHÇESİ , BEYOĞLU HAKKINDA ANSİKLOPEDİK BİLGİ

Beyoglu ilçesi günümüzde, 45 mahalleden ve tahmini 300 bin kişiden olusan bir yerlesim yeridir. Is, eglence ve kültür merkezi olmasi nedeniyle bu ilçe sinirlari içerisindeki gündüz ve gece nüfusu birkaç milyonu bulmaktadir. Bazilarina göre Beyoglu, Karaköy’den Taksim’e kadar uzanan bölgedir. Bazilarina göre de, Tünel Meydani’ndan Taksim’e uzanan bölümden ibarettir.

 

Bugün Istanbul iline bagli Beyoglu ilçesi; Haliç’in kuzeyinde Kasimpasa vadisinin batisiyla, Dolmabahçe (Gazhane) vadisi arasinda kalan alani kapsar, Sisli ve Besiktas ilçeleriyle sinirdastir. Ancak halk arasinda Beyoglu adi, kentin önemli kültür, eglence ve is merkezlerinden olan ve Galatasaray’i Taksim Meydani’na baglayan Istiklal caddesi ve çevresi için kullanilir.Beyoğlu ilçesi İstanbul ilinin avrupa yakasında yer almaktadır.

  Bizans döneminde yerlesim alani olmayan bu kesime; karsi yaka öte anlamina gelen Pera’dan kaynaklanan Peran Baglari deniliyordu.Geçen yüzyilda, özellikle yabancilar, Beyoglu yerine Pera adini kullanmislardir. Türkler ise Pera’yi Beyoglu seklinde adlandirip daha genis bir alani kastetmislerdir.

Beyoglu adinin ortaya çikisina iliskin çesitli rivayetler vardir. Bunlardan birisine göre; Beyoglu adi, Fatih Sultan Mehmed zamaninda Pontus prenslerinden Aleksios Komnenos’un islamiyeti kabul ederek burada oturmasindan kaynaklanir. Ikincisine göre ise; burada oturan Pontus prensi degil, Kanuni zamanindaki Venedik elçisi Andre Giritti’nin oglu Luigi Giritti’dir. Türkler’in “Bey Oglu” diye andiklari bu adam, elçinin bir Rum kadinla evlenmesinden dünyaya gelmistir. Oturdugu konak da Taksim yakininda bir yerdedir. Diger birine göre ise; Kanuni Sultan Süleyman döneminde burada oturan Venedik elçisine yazismalarda Beyoglu dendigi için bu semt de Beyoglu adini almistir. Pera adi, 1925’de resmi yazismalardan çikarildiktan sonra gittikçe unutulur hale gelmis, Buna karsilik Beyoglu adi güç kazanip bölge anlaminda da yayginlasmistir.

 

13. yy’da Cenevizli tüccarlarin yönetimine verilen Galata yüzyillar boyunca ticaretteki önemini korumustur. 5. yy’da kent 100 bini bulan nüfusuyla dünyanin sayili büyük kentlerinden biriydi. Osmanlilar tarafinda alindiginda 50 bin kadar olan nüfus Rumeli ve Anadolu’dan getirilen müslüman ve müslüman olmayan halkin yerlestirilmesiyle 100 bini asti. Müslümanlarin büyük bölümü bu dönemde eski kentin bulundugu yarimadanin disinda yasiyordu. Skyai de sur disina tasarak Pera (bugün Galatasaray) yönüne dogru büyüdü. 19.yy’da Galata önemli gelismeler gösterdi. Bu kesim, ticaret merkezleri olma özelligini korurken yabanci elçiliklerin yerlestigi ve yine yabanci banker, komisyoncu, banka ve sigorta sirketlerinin yogunlastigi, bunun yani sira eglence yerlerinin bulundugu bir Avrupa kenti görünümünü kazanmaya basladi. Osmanli padisahlarinin Topkapi Sarayi’ndan çikarak Galata yakinindaki Dolmabahçe Sarayi’na tasinmalari da bu yüzyila rastlar. Ilk önemli sanayi kurulusu olan Feshane’nin Haliç’te isletmeye açildigi 19. yy’da kent demiryolu, tramvay, tünel gibi kent içi ve kent disi ulasim olanaklarına kavustu.

Bizans’tan Osmanli’ya
Pera, Bizans dönemindeki Istanbul’un sonradan gelisen yerlesim yeri olmustur. Imparator 2.Theodosius tarafindan bir kismi yaptirilmis olan Istanbul surlarinin çevreledigi kapali alanin Haliç’e ve Marmara’ya bakan yamaçlarinda konutlar; Sirkeci çevresinde ticaret kuruluslari; Sarayburnu, Beyazit, Aksaray, Cerrahpasa, Yedikule’de yönetsel, dinsel ve ticari merkezler yogunluktaydi. Ayrica Haliç’in karsi kiyisindaki Galata da bir dis yerlesim yeri olmustu. Sykai (Sycae) adi verilen bu yerlesim yerinde oturanlarin çogunlugunu Venedikliler ile Cenevizliler olusturmaktaydi. Daha sonralari surlarla çevrilen bu yerlesim yerleri, zengin bir ticaret merkezi oldu.

 

Osmanli’dan Cumhuriyet’e Beyoglu
Osmanli devrinde Beyoglu, çevre olarak, Batililasmanin maddi görüntüsünün odaklastigi yer durumundadir. En hayati ihtiyaci olan suya kavusulmasi, Beyoglu’nun daha genis çapta iskanini saglamistir.
1492’den sonra Galata’daki yabanci elçilikler Beyoglu’na tasindi; Galatasaray ile Tünel arasi yerlesim alani olarak gelismeye basladi. XVIII. yy’da da gelisimini sürdürerek Kasimpasa ve Tophane taraflarina yayildi. Onsekizinci yüzyil sonlarina kadar Galata surunun disina pek tasilmis degildi. Bizans’in son döneminde Galata’nin ticari hayatina Latin kökenliler hakimdi. Çogunlugunu Genovalilar’in olusturdugu Latin kökenlilerin miktari Rumlardan daha fazlaydi. Galata, Türk yönetimine geçince de Cenevizden kalan bu Latin kökenlilerin tamami Galata’yi birakip gitmedi. Kalanlar Türk döneminin Lövantenleri’nin mayasini olusturdu.

 

Fetih’ten sonra Galata’ya da bir hayli Türk yerlesti. 1476 tarihli bir belgeye göre, Galata’da 592 Rum, 535 Müslüman, 332 Frenk ve 62 Ermeni evi vardi. Galata’nin sur içi bölümünde Türkler çogunlukta degildi, ama Tophane, Findikli, Ayaspasa, Kabatas, Galatasaray’dan Tophane’ye inen yolun çevresi, Besiktas, Haliç kiyilarinda ise Azapkapi Sokollu Camii çevresi ve onun biraz daha ilerisindeki Kasimpasa Türk evleriyle doluydu. XIX. yüzyilda durum degisti. Yüzyilin ikinci yarisinda hem hiz hem de hacim bakimindan degismenin ölçüsü gayrimüslim guruplar lehine büyüdü. Galata Kulesi çevresinden Galatasaray’a kadar uzanan sahada Rum, Ermeni, Yahudiler’den meydana gelen gayrimüslimler ile Lövantenler ve yabanci uyruklular çogunlugu olusturdular. Ayrica, Osmanli Devleti’nin Batililar’a karsi tutumundaki degisme, Osmanlilar’la yeni iliski kuran devletlerin de Beyoglu’da arsalar edinerek binalar yaptirmalarina ve genis kadrolu personelle buralara yerlesmelerine yol açmistir. Aslinda Avrupa devletleri Beyoglu’da yer edinip elçilik binalarini buralara kondururken Beyoglu’nun bina dokusu da zenginlesmistir.

                        Galata’da canli bir ticaret hayati oldugu halde, buraya büyük çapli camiler yapilmamis, medreseler insa edilmemisti. Bunun en büyük nedeni, Galata ve Beyoglu’da yeterli suyun olmamasiydi. Nitekim az çok suya kavusturulmus bölgeler, bol miktarda Türk yerlesimine sahne olmustu. Galata’nin iki yaninda Tophane ve Kasimpasa buna iyi bir örnekti. Öteki taraf ise Halicioglu ve Sütlüce’ye dogru uzaniyordu.
Beyoglu’nun su sorunu üzerine, ciddi sekilde ancak XVIII. yüzyil ortalarinda egilinmistir. 1732’de Birinci Mahmud tarafindan Bahçeköy su sebekesinin yapilmasiyla Beyoglu bol suya kavusmustur. Beyoglu bölgesinin bol suya kavusturuldugu 1732 senesinin tarihini tasiyan 25 çesme bulunmaktadir. 1737-1800 arasinda yapilmis 49 çesme, 1800-1923 arasinda yapilmis 76 çesme, bir yönüyle de Türk nüfusunun nerelerde yogunluk gösterdiginin de isaretini olusturmaktadir.

Bahçeköy sebekesi, Beyoglu için, uzun yillar yeterli olmamistir. Beyoglu su bakimindan bundan sonra da zaman zaman takviye edilmistir. Ondokuzuncu yüzyilin sonlarinda, terkos Gölü’nden Istanbul’a su veren sebeke yapilinca Beyoglu’ya da su verilmistir. Imparatorluk döneminde Beyoglu’ya son su takviyesi Ikinci Abdulhamid zamaninda olmustur. Kemerburgaz ile Cendere arasindaki 60 kadar kaynagin sulari toplanarak 1904’te demir borular ile Beyoglu’ya sevkedilmistir. Bu sular Hamidiye Sulari diye taninir.

 

  Istanbul’da evlere ve diger özel kurumlara parali su dagitiminin yapilmasi, Terkos ve Elmali sebekeleri ile baslamistir. Istanbul’da halkin evlerinde parali su harcamasi da Terkos ve Elmali sulari ile baslamis oldu.

Beyoglu’ya dikkatlerin çevrilmesine neden olan etken, aslinda devletti. Zira Beyoglu’nun sirtlarina da, kiyi
bölgelerine de el uzatan öncelikle devletti. Devlet buralarda yeni kurumlar kurma yönünde varligini gösteriyordu. Bunlar: Saray, modern okullar, kislalar, hastaneler, yönetim birimleri gibi seylerdi. Reformlar bunlarla belirginlige kavusuyor, halka tanitiliyor, ögretiliyor ve yasama geçiriliyordu. Reformlar ve Batiya Açilis konusunda Ikinci Mahmud da Üçüncü Selim’in yolunu izler. Beyoglu’nun yildizinin parlayisi asil bu padisah zamaninda açiklik ve hiz kazanir. Padisah sarayinin Istanbul’dan Beyoglu yakasina geçmesi, saltanat makaminca Beyoglu’nun Istanbul’a tercih edildigini ortaya kor.

Bu dönemde örnegin; Sütlüce yakininda Karaagaç’ta bir evde, gizlice matematik ve geometri dersleri verilmeye baslanir. Gizlilik içinde bir reform uygulamasina geçilmekteyken Beyoglu yakasi uygun görülmektedir. Bir süre sonra bu hendesehane Tersane civarinda açik sekilde faaliyete geçecek, matematik ve geometri gibi pozitif bilimlere yer verilen bu egitim birimi 1773’te kurulmus olan Mühendishane-i Bahri-i Hümayun için bir baslangiç olacakti

Ayni sekilde Baron Dö Tott, askeri alanda ikinci bir reform hareketi olarak Sürat Topçulari’ni kurmustur. Bunlar haftada üç gün Beyoglu ve Kagithane’de talim yapmislardir. Baron Dö Tott’un yenilikleri arasinda bir de Hasköy’de Top Dökümhanesi’nin kurulusunu hatirlatmak gerekir. 1792’de ise Halicioglu’da Humbaraci Kislasi yaptirilir. Ayni yil içinde, tarihi Haliç Tersanesi’nde va Galata’nin hemen yanibasinda Tophane’de yenilemeler gerçeklestirilir. 1795’te Mühendishane’i Berri-i Hümayun Halicioglu’daki binasinda egitime baslamistir. Bu açidan Beyoglu’nun gelismesini etkileyen kurumsal insaatlarinin en basinda Beyoglu Kislasi’ni saymak gerekir. Beyoglu Kislasi topçu askerleri için hazirlanmistir.
Kilik, kiyafet ve yasam tarzi ve binalar açisindan bütün halinde Türkiye ölçeginden farkli bir yasam  ve görüntünün asil yogunluk kazandigi yer, kuskusuz, Beyoglu olmustur. 1860-1864 arasinda Asiklar ve Ayazpasa mezarliklari kaldiririlmis, Galata surlari yiktirilmis, yeni caddeler ve sokaklar açtirilmis; yanginlarin önlenebilmesi için ahsap bina yapimi yasaklanmistir. 1873’de Galatasaray’i Beyoglu’na baglayan Tünel açilip hizmete girmistir. 1913’te ise Beyoglu-Sisli arasinda elektrikli tramvaylar hizmete girmistir. Osmanli’dan Cumhuriyet’e geçildiginde de Beyoglu’nun yerlesme alani Tesvikiye ve Maçka’dan Besiktas’a, Sisli ötelerine, Haliç ve Bogaziçi yamaçlarina uzandi. Bu gelisme sirasinda konutlar yavas yavas is yerlerine dönüstü. Önceleri adi Cadde-i Kebir iken Cumhuriyetten sonra Istiklal Caddesi denilen ana yol boyunca magazalar, bankalar, kahvehaneler, tiyatrolar, sinemalar, pastaneler ve eglence yerleri açildi. Bu gelisme Halaskargazi Caddesi boyunca Sisli’ye dogru sürdü.

Yillar ilerledikçe, Beyoglu’nun tercihli alan haline gelisi, daha baska noktalardan da açikliga kavusur. 1858’de Beyoglu’da örnek belediyecilik uygulamasina geçilmesi, tercihin yönetim alanina kadar uzanisina açiklik getirir.

            Istanbul’daki hizli kentlesme gözönünde tutularak cumhuriyet döneminde birkaç kez kent planlamasi yapildi. Bu planlara göre Haliç çevresi ile Bogaziçi sanayi olarak ayrilinca 1940 sonlarindan baslayarak bu alanlar fabrika ve isyerleri ile doldu.

.

 

Bugün Beyoglu ilçesinin sinirlari içerisinde çok sayida önemli kurum ve mekan bulunmaktadir. Bunlarin arasinda; Findikli’daki Mimar Sinan Üniversitesi, Taksim Meydani’ndaki Atatürk Kültür Merkezi, Kasimpasa’daki Kuzey Deniz Saha Komutanligi, Sütlüce’deki Tophane-i Amire ( Koç Sanayii Müzesi), Aynalikavak Kasri, Istiklal Caddesi’ndeki Istanbul Sanayi Odasi, Yapi Kredi Kültür ve Yayincilik, Çiçek Pasaji, Balik Pazari, Aksanat, çok sayida sinema, Muammer Karaca Tiyatrosu, Tünel ve Tramvay ulasimi, Galata’daki Galata Kulesi  de bulunmaktadir. Günümüzde de büyük otellerin, tiyatrolarin, sinemalarin, okullarin, konsolosluklarin, yabanci kültür merkezlerinin, sanat galerilerinin bulundugu Beyoglu, Istanbul’un en canli ve gözde semtlerinden biridir.

Comments are closed.